Sąd aresztował mężczyznę za niszczenie mienia i groźby

PAP, GN | Utworzono: 2021-03-29 13:53 | Zmodyfikowano: 2021-03-29 13:53
A|A|A

fot. Policja

Aspirant szt. Monika Kaleta z dolnośląskiej policji w poniedziałek poinformowała, że bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie 8 przestępstw w ciągu 2 tygodni. Do zdarzeń doszło w samym Bolesławca, a także innych miejscowościach powiatu bolesławieckiego.

"Mundurowi nie mieli wątpliwości, że 43-latek może popełnić kolejne przestępstwa, dlatego wnioskowali o odizolowanie sprawcy od otoczenia” - powiedziała policjantka.Podejrzany, po pijanemu, rozbił szklane elementy wiszącego na ogrodzeniu szyldu i uszkodził skrzynkę na listy. Na stacji paliw przewrócił regały sklepowe wypełnione różnymi produktami. Kilka dni później kamieniami wybił szyby i zarysował lakier w trzech autach oraz kopniakami zniszczył drzwi wejściowe do mieszkania.

"Kolejne działania przestępcze 43-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego to kierowanie gróźb karalnych wobec osób, które znał. Intensywność działań podejrzanego w krótkich odstępach czasu oraz zebrany materiał dowodowy spowodowały, że śledczy byli jednomyślni, co do konieczności zatrzymania sprawcy w areszcie. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące" - powiedziała policjantka.

43-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama