Blisko 6 tysięcy porcji narkotyków przejęła dolnośląska policja

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2021-04-01 12:25 | Zmodyfikowano: 2021-04-01 12:25
Blisko 6 tysięcy porcji narkotyków przejęła dolnośląska policja - fot. Dolnośląska Policja
fot. Dolnośląska Policja

Policjanci z powiatu kłodzkiego w trakcie sprawdzania pomieszczeń zajmowanych przez 42-latka znaleźli uprawę konopi indyjskich. W pomieszczeniu mieszkalnym znajdowało się w donicach 14 roślin. Znalezione krzewy konopi zostały zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany.

Z kolei policjanci z Jeleniej Góry podczas kontroli drogowej w aucie 37-letniego jeleniogórzanina znaleźli  marihuanę oraz metamfetaminę. Z zabezpieczonych środków odurzających można było uzyskać kilkanaście porcji handlowych. Zachowanie mężczyzny wskazywało również na to, że mógł być pod działaniem narkotyków.  W podobnych okolicznościach wpadł 30-letni jeleniogórzanin. Podczas czynności mężczyzna dziwnie się zachowywał. Jak się później okazało, również w tym przypadku powodem jego zdenerwowania były nie tylko narkotyki. Mężczyzna posiadał woreczek strunowy, w którym była amfetamina. Dodatkowo funkcjonariusze w bagażniku znaleźli i zabezpieczyli baniaki z paliwem, około 120 litrów. Okazało się, że chwilę wcześniej mężczyzna ukradł je na jednej z jeleniogórskich stacji paliw.

Natomiast policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali 26-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu ujawniono marihuanę i metamfetaminę., z której można byłoby uzyskać blisko 5,6 tysiąca porcji handlowych tego narkotyku. Kryminalni w trakcie przeszukania pomieszczeń, zabezpieczyli dodatkowo wagę elektroniczną oraz pieniądze w kwocie około 3 tysięcy złotych.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec lubinianina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.