Nowy szpital onkologiczny we Wrocławiu coraz bliżej

Elżbieta Osowicz, WK | Utworzono: 2021-04-13 06:46 | Zmodyfikowano: 2021-04-13 06:48
A|A|A

fot. Projekt Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu (mat. prasowe)

Działka, na której ma stanąć nowy szpital znajduje się przy ulicy Kosmonautów we Wrocławiu i ma powierzchnię 22 ha. Jak mówi rzeczniczka DCO Agnieszka Czajkowska-Masternak - teren został wyrównany i przekopany, ale ten etap przygotowawczy potrwa jeszcze kilka miesięcy:

Pełnomocnik dyrektora ds rozwoju DCO Paweł Zawadzki przekonuje, że już gołym okiem widać, że teren jest przygotowywany:

Kolejny etap to wyłonienie generalnego wykonawcy, dodaje Zawadzki:

Nowa placówka połączy w jedno dotychczasowe Dolnośląskie Centrum Onkologii, Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych i Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc. Planowany termin uruchomienia placówki to 2025 rok.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Geniusz
2021-04-20 10:43:51
z adresu IP: (131.228.xxx.xxx)
Ocena: 0
jakiś kolejny zaplanował zielone tarasy na dachu szpitala. Czy ktoś od inwestora zastanawiał się ile będzie kosztowało utrzymanie tego, remonty i konserwacja. Przecież na utrzymanie obiektów budowlnaych w tym kraju od zawsze nie ma i nie będzie pieniędzy. NFZ nie będzie tego utrzymywał... Kolejne urojone pomysły architektów bez realistycznej analizy minimalizującej koszty utrzymania obiektu. Ładnie wygląda na obrazku i tyle.
~qra
2021-04-16 12:50:44
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: -2
Czy będzie tam przeniesiona Kl.Hematologii z ul.Pasteura?
~No tak.
2021-04-14 17:23:00
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Po raz kolejny i kolejny szpital usytuowany na wygwizdowie, wszystkie szpitale od strony wschodniej Wrocławia są zamykane, a kolejne są planowane tam, gdzie ja np. nie wiem czy byłam raz w życiu. Niestety w takim szpitalu muszę się teraz pojawiać i trafia mnie jak pomyślę gdzie będę musiała dojeżdżać. Ale może nie dożyję...
~Ton
2021-04-14 08:45:17
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nie kwestionuję budowy szpitala w tym miejscu. Ubolewam nad skomunikowaniem go z Centrum ( w tym i wydzieleniem postoju taxi ). Kiedy będzie druga nitka na Kosmonautów ? Życzę dużoooo ZDROWIA
~Robert
2021-04-14 07:49:17
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -3
To dawna i ważna reguła budować szpitale na obrzeżu miasta
~Ton
2021-04-14 07:36:41
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Kolejny szpital na obrzeżach miasta. Bez możliwości szybkiego dojazdu ( bo przecież nie permamentnie zakorkowaną Kosmonautów ). Kilka razy czekałem przy szpitalu na Fieldorfa, ponad godzinę na taksówkę bo jakiś architekt, gigant, nie pomyślał, żeby przy ogromnym szpitalu zaplanować 2-3 miejsca na postój taxi. Starsi, schorowani ludzie, nieraz bez telefonu, z problemami z chodzeniem, często spoza Wrocławia, nie mają jak dojechać do Centrum. Czy przed nowym, też ogromnym, szpitalem, też nie będzie postoju? Pewnie nie, bo przecież wszyscy są młodzi, zdrowi, a w ogóle to przyjeżdżają własnymi autami ... Boże broń nas przed takimi planistami i architektami. Nomen omen, 300 m od "starego" i nowego szpitala jest aleja Architektów !!!
~Prawda
2021-04-13 22:43:56
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -2
Juz jeden jest im.Marciniaka na ul.Fioedorfa na SORzeczeka sie po 10-15 godzin.Tragedia!! i zenada.Na uj kolejny nastepny kolos jak i tak uj wielki pomagaja ludziom.
~ZLIKWIDUJCIE SOBIE
2021-04-13 21:08:11
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -4
WE WROCŁAWIU, CZYLI JAK WY TO MÓWICIE W BRESLAU - wszystkie szpitale i zróbcie płatne. Taki macie system i ustrój we Wrocławiu
~Lenard
2021-04-13 18:04:16
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
To oznacza koniec leczenia chorób płuc we Wroclawiu
~Wroclawianka
2021-04-13 17:43:14
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 7
A którą droga będą jezdz8c ciężarówki z materiałami budowlanymi? Zakorkowaną ciągle ul. Kosmonautów?!
~Pacjent
2021-04-13 14:16:25
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -1
Kolejna umieralnia 16 lat temu to jeszcze jakoś leczyli i było trochę inne podejście do pacjęta. A w tej chwili liczy się tylko ilość pacjentów nie jakość wykonywanej usługi smutne.
~////
2021-04-13 11:51:14
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czy będzie to szpital miejski?
~ZNOWU JAKIŚ SZPITAL
2021-04-13 08:42:17
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
NA TOTALNYM ZADUPIU?
~Nie będziesz
2021-04-13 07:56:19
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 1
Miał nic ,lekarza już nie masz nic tlenu, ale będziesz szczęśliwy