W Wałbrzychu rusza akcja "Zaprojektuj kulturę"

Bartosz Szarafin, WK | Utworzono: 2021-04-13 07:44 | Zmodyfikowano: 2021-04-13 07:46
A|A|A

fot. mat. prasowe

Dotyczy on dzielnic Piaskowa Góra i Rusinowa, których mieszkańcy mają szansę porozmawiać o tym co wspólnie chcieliby z WOK-iem robić, mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor WOK-u:

"Jesteśmy na etapie przeprowadzania badań. Można wypełnić ankietę online. Zaplanowaliśmy na dziś pierwsze spotkanie z mieszkańcami (...)"

Ale badanie i rozmowa w grupach focusowych to tylko część projektu. Wyniki nie trafią do szuflady, zapewnia badaczka i animatorka kultury Maria Zięba:

"Na pewno to nie będzie diagnoza, po której raport będzie leżał w szufladzie (...)"

WOK liczy na podzielenie się swoimi poglądami i pomysłami, dodaje Buzarewicz:

"To dla nas ważny projekt, bo tak naprawdę pytamy czy wiemy, że w Wałbrzychu funkcjonuje Wałbrzyski Ośrodek Kultury, kiedy po raz ostatni byliśmy na jakimś wydarzeniu (...)"

Mile widziane osoby, które chciałyby ofertę kulturalną współtworzyć, tłumaczy z kolei Zięba:

"Wałbrzyski Ośrodek Kultury (..) mówi sprawdzam, co można by jeszcze zrobić i z kim (...)"

Po zakończeniu części badawczej zostanie ogłoszony konkurs na wydarzenia kulturalne. Mieszkańcy wspomnianych dzielnic, którzy zgłoszą swoje projekty będą mogli otrzymać pomoc w ich realizacji. Co jednak ważne nie chodzi o podsunięcie pomysłów do realizacji dla WOK-u, a o pomysły i wspólną realizację. Wałbrzyski Ośrodek Kultury chce być obecny w życiu kulturalnym każdej dzielnicy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama