Zarzut usiłowania zabójstwa dla 23-latka, który ostrym narzędziem zaatakował innego mężczyznę

BT, PAP | Utworzono: 2021-04-14 11:44 | Zmodyfikowano: 2021-04-14 11:45
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór na jednym z placów w rejonie wrocławskiego Przedmieścia Oławskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że między dwoma mężczyznami miało dojść tam do awantury słownej, która następnie przerodziła się w agresję fizyczną.

"W pewnym momencie jeden z mężczyzn zaatakował drugiego trzymanym w ręce ostrym przedmiotem, zadając mu kilka ciosów, a następnie oddalił się w jedną z bocznych uliczek. Chwilę później na miejscu byli już policyjni wywiadowcy. Funkcjonariusze błyskawicznie ustalili rysopis sprawcy, wezwali na miejsce wsparcie i rozpoczęli sprawdzanie okolicznego terenu" – przekazał PAP sierż. sztab. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Na miejsce zostali także wezwani ratownicy medyczni, którzy przetransportowali poszkodowanego do szpitala.

Kilka minut później policjanci namierzyli podejrzanego, w jednym ze znajdujących się nieopodal pustostanów. "Mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie, wobec czego policjanci zmuszeni byli użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego, w tym kajdanek" – powiedział policjant.

Dodał, że 23-letni mieszkaniec Wrocławia nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Po doprowadzeniu do komisariatu policji, okazało się, że był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 23-latka tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa, uszkodzenia ciała i narażenia drugiej osoby na niebezpieczeństwo. Grozi mu za to kara nawet dożywotniego więzienia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama