Kamiennogórzanie mają problem, na co wydać otrzymane miliony złotych

Piotr Słowiński, PP | Utworzono: 2021-04-20 17:15 | Zmodyfikowano: 2021-04-20 17:15
Kamiennogórzanie mają problem, na co wydać otrzymane miliony złotych - fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

- Miasto dostało nie tylko wsparcie covidowe, pomoc na inwestycje, ale także pieniądze za grunty, które zostały zabrane pod budowę drogi S3 - mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. To było 7 milionów, ale tyle w budżecie nie zostanie:

Pieniądze trafią na budowę lokalnej drogi na powstające osiedle, na wkład własny do TBS-u oraz na budowę nowego jazu na rzece Zadrna. Jaz zasilający miejski zbiornik w wodę od 30 lat wymaga remontu. Pieniądze z rządowego programu na rzecz gmin górskich przeznaczone zostaną natomiast na remont samego zalewu. Samorząd szykuje się tez do budowy mieszkań komunalnych, pierwszych od 30 lat.

W mieście tymczasem trwa prawdziwy koncert życzeń. Mieszkańcy i radni widzą wiele spraw, które wymagają pilnego załatwienia.

Burmistrz i rada miasta dyskutują obecnie, na co przeznaczyć pieniądze. Jedynie budowa parkingów, dróg, oświetlenia i ścieżek przy zalewie nie jest przedmiotem dyskusji, bo na ten cel miasto dostało celowane środki, których nie można przeznaczyć na nic innego.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ W RELACJI PIOTRA SŁOWIŃSKIEGO:

cz.1:

cz.2:

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.