"Ratujmy Stadion". Protest przy dawnym basenie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz, mk | Utworzono: 2021-05-09 14:14 | Zmodyfikowano: 2021-05-09 14:16
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz

Jak mówi mieszkanka Sępolna Barbara Krygowska ten teren powinien służyć wszystkim mieszkańcom:

Mieszkańcy zbierają podpisy pod petycją w obronie zabytkowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Podpisało się pod nią prawie dwa i pół tysiąca osób. Protestujący chcą unieważnienia pozwolenia na budowę i unieważnienia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W najbliższych dniach petycja ma trafić do magistratu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Waldi
2021-05-10 09:42:52
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ratujmy Olimpijski, Nie dla deweloperów!
~Wrocek
2021-05-10 07:36:51
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 2
A kiedy będzie można kupić te lokale w tym "Akademiku" bo szukam aby wynajmować ? Może ktoś ma namiar na tego developera co to będzie sprzedawał.
~Balcerowicz ...
2021-05-10 00:19:40
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 7
Miasto wszystko prywatyzuje. Wyprzedają cały majątek. Boiska szkolne, akademiki, kamienice, parcele.... Tam gdzie były budynki użyteczności publicznej dziś są hotele i apartamentowce. Skończą jak widzowie w teatrze u Bułhakowa - z workami nic niewartych pieniędzy.....
~Mieszkaniec
2021-05-09 22:57:26
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Przepraszam, że się wtrącę - a gdzie wszyscy byliście od 20 lat, kiedy ten "zabytek" był nieużywany i niszczał. Dlaczego w tym mieście podnosi się larum dopiero jak jest wydane pozwolenie na budowę? Gdzie się podziewaliście jak uchwalano miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Dlaczego nie było petycji jak niszczał zabytek? Skoro nikogo to nie unteresowało a AWF chce udostępnić teren na akademik - to co miały władze miasta? Odmówić? Po pierwsze nie można jak spełnia sie wymagania przepisów, po drugie - dobrze władze zinterpretowały milczenie aktywistów. Ci tylko podnoszą głos jak się coś buduje, przebudowuje - no słucham? Gdzie jesteście jak niszczeją zabytki? Kolejna sprawa - wolę aby studenci mieszkali obok uczelni, niż stali w porannych korkach w drodze na zajęcia. To wbrew histerycznym okrzykom - dobra decyzja. Nie generować zbędnego ruchu, zagospodarować nieużytki. Swoją drogą, cały Stadion Olimpijski już się ze starości nie sypie i Pola Marsowe są dostępne.
~patriota
2021-05-09 22:56:40
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 0
***** *** hej!
~Mary k.
2021-05-09 22:29:09
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ten kompleks robi wrażenie. Został dobrze zaprojektowany. Nic tylko unowocześnić i korzystać na maxa. A teraz przyjdzie najpierw akademik a zaraz potem deweloper. I będzie po Polsku.
~Ble
2021-05-09 21:08:01
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 5
Gdzie byliście jak ustalono takie plany dla tego miejsca i sprzedano działkę?
~obajtek
2021-05-09 20:07:44
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -2
Dziękujemy pis! Niczego nie będzie!
~Obiektywny
2021-05-09 19:41:52
z adresu IP: (80.49.xxx.xxx)
Ocena: -1
Czas najwyższy zrównać z ziemią. Nikt z tygo niekorzystał, tylko krzaki a jak coś chce zrobić larum. Coby niebyło lepsze niż nic.
~andiamo
2021-05-09 18:26:24
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: -2
Olimpijski zabytek hitleryzmu, zrównać z ziemią.
~wrocławianin
2021-05-09 18:15:10
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 12
Na przykładzie Stadiony Olimpijskiego widać dokładnie, że samorząd miasta Wrocławia nie spełnia swojej roli. W latach 70tych za komuny można tam było pójść w sobotnie popołudnie czy w niedzielę pobiwakować na Polu Marsowych i na innych terenach zielonych, popływać w basenie, pograć w tenisa, siatkówkę, czy koszykówkę, pobiegać po żużlowej bieżni stadionu lekkoatletycznego. Za darmo lub za niewielką opłatą. Wrocław $utryka służy jego interesom i interesom jego kolesi. Zamiast dbać o zdrowie i rozwój fizyczny dzieci i młodzieży będącej pod opieką rodziców $utryk tworzy trzecią ratuszową spółkę mieszkaniową aby zapewnić lukratywne posadki swoim protegowanym. Czy społecznicy byli tylko za komuny i wyginęli po 1990?
~Zupełnie inny artykuł
2021-05-09 15:15:57
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 15
jest na Gazecie Wrocławskiej, bo nie chodzi tu o żaden akademik, ale o prywatną inwestycję.
~Wrocław
2021-05-09 15:14:12
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 12
od 30 lat to prywatne miasto.
~fachowiec
2021-05-09 14:56:23
z adresu IP: (205.201.xxx.xxx)
Ocena: 5
Kompleks Stadionu Olimpijskiego to przykład jak beznadziejne zarządzanie po polsku. Odziedziczyć taki wspaniały kompleks i tak go zaniedbać, ech.