Manifestacja na ulicach Wrocławia. Protestujący stanęli w obronie zwierząt
Transparenty, megafony i hasła w obronie zwierząt pojawiły się w sobotę na ulicach Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska dołączyła do ogólnopolskiego protestu, który tego samego dnia odbył się w 15 miastach wojewódzkich. Uczestnicy akcji zwracali uwagę na problem bezdomności zwierząt oraz sytuację w schroniskach. Protestujący podkreślali, że obecny system nie zapobiega porzuceniom psów i kotów, a osoby dopuszczające się okrucieństwa wobec zwierząt zbyt rzadko ponoszą realne konsekwencje:
- Mamy dość patoschronisk, patohodowli, bezdomności. Mamy dość bierności gmin, samorządów, polityków, urzędników.
Wśród postulatów znalazły się między innymi bezpłatna kastracja i sterylizacja, obowiązkowe czipowanie wszystkich zwierząt, reforma schronisk oraz zaostrzenie i skuteczniejsze egzekwowanie kar.
Przeczytaj też: "Wierzę swoim pracownikom" - dyrektorka WIOŚ o śledztwie w sprawie nieprawidłowości w kontrolach składowisk [NASZ TEMAT]
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.


