Nietrzeźwa opiekunka zabrała niemowlaka do parku

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-05-21 12:23
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Natychmiastowe działania mundurowych, niestety potwierdziły zgłoszenie. Nietrzeźwa 47-latka wypoczywała, siedząc na trawie, a na kocu obok niej znajdował się 10-miesięczny chłopiec i puszka z otwartym piwem. Zapytana oświadczyła, że jest opiekunką dziecka i faktycznie wypiła wcześniej dwa piwa. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło tylko ten fakt, bo miała ponad 2.2 promila alkoholu w organizmie.

47-latka została zatrzymana przez funkcjonariuszy, a niemowlę po wykonaniu niezbędnych czynności i ustaleń, przekazano rodzicom.

Jeżeli teraz okaże się, że kobieta poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie, naraziła chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Każdy z nas powinien się czuć współodpowiedzialny za bezpieczeństwo i mając wiedzę o innej osobie łamiącej prawo lub sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu innych, zawiadomić odpowiednie służby, aby funkcjonariusze mogli podjąć natychmiastowe i skuteczne działania. Tak było właśnie w tym przypadku, bo jeden z mieszkańców Wrocławia nie pozostał obojętny, gdy zauważył zagrożenie i być może właśnie dzięki temu oraz szybkim działaniom policjantów — nie doszło do tragedii.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama