Debata polityczna: Wrocławskie tramwaje i kopalnie Turów

Filip Marczyński, GN | Utworzono: 2021-05-31 08:58 | Zmodyfikowano: 2021-05-31 09:02
A|A|A

fot. RW

Nie będzie nowych tramwajów we Wrocławiu przez obniżkę cen biletów MPK? Taką sytuację przedstawił prezes miejskiej spółki Krzysztof Balawejder. Poinformował, że planował ogłosić przetarg na kupno 30 nowych pojazdów, ale nie może tego zrobić. Chodzi o ostatnie głosowanie radnych opozycyjnych, którzy zdecydowali o obniżeniu cen biletów. Prezes przedstawia wyliczenia, że obniżenie cen biletów, które przegłosowali radni oznacza wpływy do budżetu niższe o 15 milionów złotych rocznie, przez 20 lat daje to kwotę 300 milionów.

Robert Pieńkowski z PiS ma wątpliwości, czy obniżka cen biletów wpłynie na to, że we Wrocławiu nie będzie aż 30 nowych tramwajów:

Dariusz Szumiło z Konfederacja wskazywał na inne problemy z komunikacją we Wrocławiu:

Pytaliśmy także naszych gości o polsko-czeski konflikt ws. kopalni Turów i decyzji TSUE o wstrzymaniu wydobycia. Robert Pieńkowski mówi, że kopalni nie można wyłączyć. - Skutki byłyby katastrofalne - mówi Pieńkowski:

Dariusz Szumiło mówił, że decyzja TSUE była skandaliczna:

Posłuchaj debaty:

cz.1

cz.2

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~tomek
2021-06-05 20:36:14
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pan z Korwina ma racje to Lech Kaczyński z D.Tusk sprzedał nas w traktacie Lizbońskim. Pan redaktor nie wie o czym mówi w sprawie energetyki.
~Janek
2021-06-03 19:19:24
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jako mieszkaniec dolnego Śląska - góry. Co mnie obchodzą tramwaje we Wrocławiu
~To nieprawda
2021-06-01 23:23:42
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: 0
że Jarosław K. jest gejem
~motorowy
2021-06-01 07:56:30
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 6
Alebajzel planował ... to tak jak w powiedzeniu Indyk myślał o niedziele, a w sobotę łeb mu ścieli. Tu nie ma co planować, tu trzeba pracować nad naprawą torów i zwrotnic. Ceny biletów mają być tak jak dawniej, aby wrocławianom żyło się lepiej. Trzeba kupić tramwaje w pełni nisko podłogowe aby starszym ludziom stanowiącym 20 % populacji Wrocławia umożliwić wsiadanie do tramwaju tam gdzie przystanki tramwajowe nie mają peronów i wsiada się z poziomu ulicy.
~To nieprawda
2021-05-31 18:55:41
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -6
że forumowicz z ksywą "Obszczaniec żoliborski" przebywa na stałe w Zakładzie Karnym w Strzelinie.
~Wszędzie burmistrzowie
2021-05-31 18:53:42
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -8
i prezydenci rozważają pomysł wprowadzenia darmowej komunikacji. W ten sposób setki ludzi nie musi dojeżdżać do pracy samochodami i nie zatruwać spalinami powietrza. W tych miastach jest również mniejszy smog. Tak się dzieje w wielu miastach w Polsce, ale nie w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.
~Szkoda
2021-05-31 16:58:03
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pan z konfederacji niezorientowany w sprawie tramwajów i miejskiej komunikacji.
~KIEDY DARMOWA
2021-05-31 15:01:06
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komunikacja miejska?
~AjWaj
2021-05-31 11:32:57
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: 8
Cała sitwa wrocławska jest do natychmiastowego wy....nia!!!
~EWELINA
2021-05-31 10:59:19
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
proszę powiedzieć panie prezesie MPK. po co i w jakim celu robi pan aktualnie nowe trakcję tramwajowe skoro nie kupi pan tramwajow
~Asd
2021-05-31 10:10:05
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 8
Myślę że czas na nowego Dyrektora ten nic nowego nie wniesie kilkanaście lat wystarczy czas na zmiany!!!!!