IX Półmaraton Jeleniogórski już 13 czerwca

RW | Utworzono: 2021-06-09 12:55 | Zmodyfikowano: 2021-06-09 13:04
IX Półmaraton Jeleniogórski już 13 czerwca - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

IX Półmaraton Jeleniogórski był już kilka razy przekładany, a kiedy wydawało się, że tegoroczny majowy termin jest niezagrożony i pewny, wiosenny lockdown znów przesunął datę biegu. Ale to już przeszłość, bo w najbliższą niedzielę, 13 czerwca, w końcu wrócimy do biegania z widokiem na Karkonosze! Na liście startowej półmaratonu i Jeleniogórskiej Dziesiątki miejsca jeszcze są, ale niższa opłata startowa obowiązuje tylko do 11 czerwca. Potem wciąż będzie się można zapisać, korzystając z takiej możliwości w biurze zawodów na Placu Piastowskim (Jelenia Góra – Cieplice Zdrój).

W sobotę biuro będzie czynne od 17:00 d0 20:00. W dniu biegu również będzie taka możliwość, chyba że osiągniemy limit startujących, obliczony na 1000 osób, a do tego coraz bliżej... Start półmaratonu zaplanowany jest na godzinę 10:00. Dziesiątka pobiegnie 15 minut później. Start – jak zawsze z pięknego i urokliwego Placu Piastowskiego w Cieplicach. Meta – oczywiście również. Dekoracje zwycięzców „dychy” zaplanowane są na godz. 12:00, a półmaratonu na 12:30. Na mecie na wszystkich czekają pamiątkowe medale i ciepły posiłek. Biuro zawodów drukować będzie również pamiątkowe dyplomy dla wszystkich chętnych. Niewątpliwym atutem jeleniogórskiej „dychy” i „połówki” są widoki i, jeszcze raz – widoki! To prawdziwy „bieg z widokiem na góry". 

Panorama Karkonoszy towarzyszy nam cały czas i czyni jeleniogórską trasę jeszcze bardziej ciekawą i malowniczą. Przypomnijmy, że bieg poprowadzony jest na jednej pętli, gdzie za każdym zakrętem i na końcu każdego podbiegu kryje się coś nowego i ciekawego. Najpierw biegniemy przez Cieplice i Sobieszów, opuszczamy Jelenią Górę i u stóp zamku Chojnik biegniemy do Podgórzyna. Stąd „dycha” wraca do mety, a półmaraton biegnie dalej – przez Marczyce, koło zbiornika wodnego w Sosnówce, do Staniszowa i mety. Finisz szeroką aleją cieplickiego Parku Zdrojowego sam w sobie jest niezapomnianym przeżyciem i jednym z bardziej widowiskowych elementów tych zawodów.

Rywalizacja będzie się toczyć w klasyfikacji open na obu dystansach, w kategoriach wiekowych i w klasyfikacji drużynowej. Jak zawsze – mamy też odrębną klasyfikację dla rodziców biegających z wózkami. Ten bieg już nam nie ucieknie – startujemy 13 czerwca! Organizatorzy Półmaratonu Jeleniogórskiego zapraszają również na cykl biegów górskich o Puchar Sudetów - Super Bieg i na bieg ultra przez Góry Sowie – Ultra Sowę. W listopadzie – tradycyjnie – na jeleniogórski Bieg Niepodległości.

Zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6038

Więcej na: https://jelenia.superbieg.pl i https://superbieg.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.