Miłośnicy samochodów z Jawora i Wałbrzycha przygotowują MOTO OFFENSIVE

Andrzej Andrzejewski, KM | Utworzono: 2021-06-09 17:30 | Zmodyfikowano: 2021-06-09 17:33
Miłośnicy samochodów z Jawora i Wałbrzycha przygotowują MOTO OFFENSIVE - Fot. creative commons 0
Fot. creative commons 0

Rajd samochodowy TARMAC MASTERS, otwarte zawody mechaników samochodowych gwiaździsty zlot aut, ale również wystawy i targi edukacyjne. To tylko niewielka część atrakcji szykowanych przez dwie ekipy miłośników motoryzacji: z Jawora i Wałbrzycha. Pasjonaci poznali się niespełna rok temu podczas audycji TOP5 Radia Wrocław. I choć ostro rywalizowali o wygraną, dziś wspólnie promują fascynację techniką. Arkadiusz Karczmarz z Grupy Mercedes Benz Wałbrzych jest przekonany, że impreza przyciągnie do Jawora tłumy z całego kraju.

- Cieszymy się motoryzacją, spotykamy się na zlotach. W tej chwili jest nas ponad 360 członków, ponieważ nie zrzeszamy tylko ludzi z samego Wałbrzycha i okolic, ale z całej Polski. Mamy wszędzie - i na Mazurach i w Warszawie - zaprzyjaźnione grupy, z którymi współpracujemy.

- Zależy nam krzewieniu pasji do najróżniejszych odmian techniki - podkreśla Andrzej Giera, prezes Jaworskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji:

- Szkolnictwo zawodowe jest w odwrocie. Zainteresowanie młodzieży raczej średnie. Chcemy ta imprezą pobudzić zainteresowanie zawodami technicznymi. Przede wszystkim. To niekoniecznie motoryzacyjnymi, ale ogólnie technicznymi. I pokazać też możliwości jak wiązać przyszłość z tymi zawodami.

Pierwsza edycja MOTO OFFENSIVE zaplanowana jest na 26 i 27 czerwca w Jaworze. Organizatorzy już zapowiedzieli, że w przyszłym roku impreza zostanie rozbudowana, by utrzymać status największego wydarzenia motoryzacyjnego na Dolnym Śląsku.

POSŁUCHAJ RELACJI ANDRZEJA ANDRZEJAWSKIEGO:


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.