Dolnośląscy tenisiści pożegnali się z turniejem w Niemczech

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2021-06-11 19:45 | Zmodyfikowano: 2021-06-11 19:45

Wrocławianin i tenisista z Lubina w walce o półfinał przegrali z brazylijsko-meksykańską parą Marcelo Demolinerem i Santiago Gonzalezem 4:6 i 4:6.

Spotkanie trwało 68 minut. W pierwszym secie polska para została przełamana w trzecim gemie, przy podaniu Kubota. Sytuacja powtórzyła się w siódmym gemie drugiej partii. Jak się okazało, były to kluczowe momenty meczu.

Hurkacz, aktualnie 20. zawodnik rankingu ATP, rywalizował w Stuttgarcie także w singlu. W pierwszej tenisista z Wrocławia rundzie dostał tzw. wolny los, a w drugiej przegrał z zajmującym 355. miejsce w światowym zestawieniu Szwajcarem Dominicem Strickerem 6:7 i 6:7.