Roman Gutek laureatem Emocji Radia Wrocław Kultura

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-06-30 10:35 | Zmodyfikowano: 2021-06-30 10:37

Nasza laudacja brzmi tak:

ROMAN GUTEK - cżłowiek-instytucja polskiego i europejskiego kina. Wizjoner, organizator, dystrybutor, producent, twórca fascynujących festiwali. Dzięki niemu od dekad pokolenia kinomanów zakochują się w artystycznych nowych horyzontach.

 

Laureat od lat związany jest z Wrocławiem, gdzie Stowarzyszenie Nowe Horyzonty prowadzi kino (arthouse) Nowe Horyzonty i organizuje American Film Festival oraz flagowy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty (statuetkę i dyplom przekażemy laureatowi w czasie najbliższej edycji w sierpniu). Roman Gutek był także kuratorem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Emocje to laury przyznawane od 2015 roku przez kapitułę Radia Wrocław Kultura. Zwycięzca otrzymuje dyplom i statuetkę, autorstwa Agnieszki Surmacz i Joanny Sawickiej z Pracowni Szkła Unikat. W ubiegłych latach nagrody w kategorii Osobowość odbierali m.in. Olga Tokarczuk, Andrzej Kosendiak, Marek Krajewski. Kolejnych tegorocznych laureatów poznajemy w tym tygodniu w audycjach Radia Wrocław Kultura. Dotychczas ogłosiliśmy już zwycięzców 2021 w czterech kategoriach:

OSOBOWOŚĆ - Roman Gutek
MUZYKA (klasyczna) - Marzena Diakun
MUZYKA - Pola Chobot & Adam Baran
TEATR - Mariusz Kiljan

www.radiowroclawkultura.pl

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.