Emocje 2021: Marzena Diakun z nagrodą Radia Wrocław Kultura

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-06-23 10:28 | Zmodyfikowano: 2021-06-23 10:42

Marzenę Diakun nagrodziliśmy za świetne płyty „La Dixieme Symphonie - Hommage a Beethoven” (Alpha Classics) i „Polish Heroines of Music” (Anaklasis), potwierdzające nadzwyczajny talent, umiejętności i międzynarodową pozycję nowej dyrektorki i dyrygentki Orquesta y Choro de la Comunidad de Madrid.

Dr hab. Marzena Diakun jest adiunktem w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, laureatką prestiżowych konkursów dyrygenckich, a także m.in. Paszportu Polityki. Dyryguje w wielu krajach, od tego roku jest dyrektorką artystyczną orkiestry w Madrycie. Jej międzynarodowa kariera wyraźnie nabrała tempa w ostatnich latach, jesienią poprowadzi wrocławskich filharmoników na koncercie w Narodowym Forum Muzyki. Zachęcamy do odwiedzenia strony http://diakun.com/, gdzie znaleźć można wiele informacji o laureatce, a także jej plan koncertowy na kolejne miiesiące.

Emocje to laury przyznawane od 2015 roku przez kapitułę Radia Wrocław Kultura. Zwycięzca otrzymuje dyplom i statuetkę autorstwa Pracowni Szkła Unikat. W ubiegłych latach nagrody odbierali m.in. Olga Tokarczuk, Natsuki Katayama, Andrzej Kosendiak, Marek Krajewski. W chaosie pandemii zdecydowaliśmy się na zawieszenie wręczania Emocji, teraz wracamy, choć nieco inaczej niż wcześniej. Dwuletni okres bardzo różnorodnych propozycji artystycznych i kulturalnych zaowocował taką ich liczbą, że wyłonienie zaledwie kilku nominacji (zwykle przyznawaliśmy 4-5) byłoby bardzo trudne i nie fair. Dlatego w tym roku poznamy samych zwycięzców, te postaci i ich dzieła, na które zwróciliśmy najmocniejszą uwagę. W kolejnym tygodniu codziennie odkryjemy, kto wygrał w poszczególnych kategoriach, a laureatki i laureatów będziemy gościć w naszym studiu.

www.radiowroclawkultura.pl


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.