Sztuki wizualne w RWK 27/2021 [POSŁUCHAJ I OBEJRZYJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2021-07-07 19:02 | Zmodyfikowano: 2021-07-07 11:12
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Do 22 sierpnia w Muzeum Architektury warto zobaczyć wystawę "Steven Holl. Making Architecture". O amerykańskim architekcie i artyście, który swoimi realizacjami zamiast narzucać styl miejscu, stara się dopasować do jego "idei architektonicznej" opowiedział Michał Duda.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


W związku z 50. rocznicą jednego z ważniejszych wydarzeń w powojennej polskiej historii sztuki – Pleneru Ziemia Zgorzelecka 1971 - Muzeum Współczesne Wrocław i Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu przygotowały program obchodów pod hasłem "Odkrywki". Temat przybliżyły nam Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy, Magda Worłowska oraz Wiktoria Kruk.


 


2 lipca poznaliśmy laureatów siódmej edycji Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów. Dzień później, w budynku Concordia Design na Wyspie Słodowej, w ramach programu Biennale Sztuki Mediów WRO 2021 REVERSO, rozpoczęła się wystawa najlepszych prac dyplomowych z ośmiu publicznych uczelni artystycznych w Polsce. O "AKCES - REAKCJE" mówili Krzysztof Dobrowolski z Centrum Sztuki WRO oraz Bartosz Zalewski - zdobywca Nagrody Głównej za pracę "Póki kanarek śpiewa, jesteśmy bezpieczni".

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Od 9 lipca w galerii BWA Dizajn oglądać będzie można wystawę "Pole Regeneracji" poświęconą Wrocławskim Polom Irygacyjnym – terenom o niezwykłym potencjale regeneracyjnym, powstałym na skutek działalności człowieka, przez 134 lata działajacych jako główna, wrocławska oczyszczalnia. Porozmawiałem o tym z Aleksandrą Gierko i kuratorką Katarzyną Roj.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama