Rafał Sobański zagra w Gwardii Wrocław

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2021-07-24 07:04
A|A|A

fot. gwardiawroclaw.pl

- Chciałbym przełożyć swoje doświadczenie dla dobra zespołu, abyśmy osiągnęli ten nasz wspólny cel. Jako siatkarz chciałbym się rozwijać i utrzymać dobrą formę przez jak najdłuższy czas - mówi nowy przyjmujący Gwardii Rafał Sobański.

Gra w Gwardii będzie dla Sobańskiego okazją do… zwiedzenia Wrocławia. Sam zawodnik przyznaje, że do tej pory nie miał do tego okazji. - Mieszkam niedaleko Wrocławia, bo jestem z Krotoszyna – to 80 km od stolicy Dolnego Śląska. Przyznam, że nie wiem dlaczego, ale…bardzo rzadko odwiedzałem Wrocław. Wpływ na to miał pewnie fakt, że w młodym wieku wyjechałem do szkoły do Gdańska. Teraz się wprowadzam i w wolnej chwili, jak pozwolą czas i treningi, na pewno nie omieszkam poznać bliżej tego miasta. To wizytówka naszej zachodniej Polski - opowiada Sobański.

Nowy siatkarz Gwardii Wrocław, może pochwalić się już sporym ograniem w PlusLidze. W swojej karierze reprezentował barwy GKS Katowice, czy MKS Będzin w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. - Rafał to przede wszystkim siła doświadczenia. To niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Jego charakter, pozytywna energia to coś, co potrafi scalić grupę. Wierzymy, że w nadchodzącym sezonie będzie imponował swoją grą - zwłaszcza w ofensywie! - dodaje Kajetan Maćkowiak - współwłaściciel Gwardii Wrocław.

Rafał Sobański

Data urodzenia: 10.08.1991
Pozycja: przyjmujący
Zasięg w ataku: 360
Zasięg w bloku: 330

Kariera:
Lotos Trefl Gdańsk - 2009 - 2012
Ślepsk Suwałki - 2012 - 2013
TKS Tychy - 2013 - 2014
GKS Katowice - 2014 - 2019
MKS Będzin - 2019 - 2021

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama