W szpitalu w Strzelinie wprowadzono porody rodzinne

km | Utworzono: 2021-07-25 10:43
W szpitalu w Strzelinie wprowadzono porody rodzinne - Fot. Martyna Czerwińska
Fot. Martyna Czerwińska

Szpital w Strzelnie od stycznia tego roku jest częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK) we Wrocławiu. Dyrektor USK Piotr Pobrotym podkreślił, że sukcesywnie przywracana jest dotychczasowa działalność szpitala. "Przede wszystkim w tych najważniejszych obszarach, a więc ginekologii, położnictwa i neonatologii oraz chorób wewnętrznych, podstawowej opieki zdrowotnej oraz opieki paliatywnej" - powiedział Pobrotym.

Na początku kwietnia w strzelińskim szpitalu wznowiono przyjmowanie porodów. Od tego czasu urodziło się tam 62 dzieci. Teraz szpital wprowadził możliwość porodów rodzinnych. Na tamtejszym oddziale ginekologiczno-położniczym jest 30 łóżek oraz dwie sale przystosowane do porodów rodzinnych. Szpital oferuje rodzącym łagodzenie bólu metodami naturalnymi, przy pomocy gazu wziewnego lub przy użyciu TENS. Strzeliński oddział posiada I stopień referencyjności, co oznacza, że jest dedykowany pacjentkom rodzącym w terminie, których ciąże przebiegają bez powikłań.

W szpitalu jest również oddział neonatologiczny wyposażony w inkubatory, kardiomonitory, aparaty USG i RTG oraz stanowisko do wentylacji mechanicznej. Działa tu także poradnia neonatologiczna oraz ginekologiczno-położnicza - podał USK.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.