Sztuki wizualne w RWK 32/2021 [POSŁUCHAJ I OBEJRZYJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2021-08-11 19:03 | Zmodyfikowano: 2021-08-11 19:04
A|A|A


Galeria Magiel
 to nowa, wrocławska przestrzeń dla sztuki. O tym co i dlaczego od kilku miesięcy dzieje przy Wapiennej 23 opowiedzieli Dawid Błaszczyk i Maciej Janus.


 


Niedawno poznaliśmy laureatki tegorocznej edycji OP_Young - programu skierowanego do młodych, progresywnych twórców z Dolnego Śląska, organizowanego przez OP ENHEIM. Od 23 sierpnia w witrynach zewnętrznej galerii Szewska prezentowane będą prace wybranych przez jury artystek. To również zapowiedź wystawy w OP ENHEIM w 2022 roku. Posłuchaj rozmowy z Anetą Lewandowską, Viktorią Tofan, Emilią Marcjasz i Kamą Wróbel.


 


"Otwarta Przestrzeń Twórcza" to hasło towarzyszące programowi mikrorezydencji organizowanych przez Ośrodek Postaw Twórczych. Około o swoich projektach opowiedziały Sonia Mielnikiewicz (reportaż), Jagoda Lewicka (foto), Kasia Terka (grafika) oraz Dawid Andrzej Bargenda z OPTu.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Do końca sierpnia kolejną pracę oglądać można w witrynie Galerii nr 22 na placu Solnym. Tym razem czeka tam na nas zdjęcie krakowskiej fotografki Anety Nytko. Naszymi gośćmi były autorka oraz kuratorka Katarzyna Śmigielska.


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama