Teatr i muzyka: gwiazdorski ensemble w Radiu Wrocław Kultura

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2021-09-02 18:23 | Zmodyfikowano: 2021-09-03 12:05

Kulturalny Puls. M.in. recenzja 'Toski' w Operze Wrocławskiej:

Bardzo udanym spektaklem rozpoczęła sezon Opera Wrocławska. W 'Tosce' Michaela Gielety, Bassema Akikiego i Gary'ego McCanna jest wyrazisty przekaz, mnóstwo emocji, akcja, która pędzi z filmową prędkością, imponująca scenografia, no i bogactwo świetnego śpiewania połączonego z dobrym aktorstwem. Gieleta okazał się reżyserem stworzonym do opery, chciałbym zobaczyć więcej inscenizacji jego autorstwa we Wrocławiu. Zwłaszcza że umiejętnie - i z sensem - wykorzystuje maszynerię naszej sceny, z obrotówką na czele. Dzięki temu 'Tosca' staje się opowieścią polifoniczną, prezentując obraz miasta i jego mieszkańców pod bezduszną władzą państwa... [ciąg dalszy TUTAJ]

Barbara Baranowska, Seb Majewski, Piotr Rudzki. Goście z Teatru Polskiego w Podziemiu. Tu (na scenie Piekarni) dwie prapremiery. polska i wrocławska. 'Arbaiterinen/Pracujące kobiety' to portret trzech pokoleń kobiet z Polski i Niemiec, a 'Rzywot część pierwsza. Rozpadająca się biografia' to portret Igi Mayr, a też rzecz o teatralnej pamięci.

Zdzisław Kuźniar. Przed nami benefis znakomitego aktora. We Wrocławskim Teatrze Współczesnym zobaczymy go w spektaklu 'Ja. Feuerbach'. A pamiętamy z wielu, wielu ról, teatralnych i filmowych.

Festiwal Ensemble tym razem we wrześniu, ale ciągle na Zamku Książ. Wyjątkowe spotkanie młodych z doświadczonymi muzykami to zawsze święto kameralistyki. Szefem festiwalu jest Marcin Markowicz, skrzypek i kompozytor.

Wieczór z Kulturą - magazyn aktualności. Przed najnowszą edycją festiwalu Wratislavia Cantans spotykamy się z dwiema artystkami: Aleksandrą Rupocińską, klawesynistką oraz Agatą Zubel, wokalistką, kompozytorką. Obie panie są związane z Akademią Muzyczną we Wrocławiu. Wrocław śpiewający, grający i rozmawiający, oprócz rozmowy zabrzmi zatem muzyka.

Cała audycja:

Do usłyszenia i zobaczenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.