"Kronika zapomnianego miasta" w Polkowicach

Karolina Bieniek, GN | Utworzono: 2021-09-02 15:03 | Zmodyfikowano: 2021-09-02 15:04
A|A|A

fot. mat. prasowe

Polkowice mają już swój spektakl. Od kilku miesięcy nad sztuką "Kroniki zapomnianego miasta" pracują wspólnie aktorzy Teatru Modrzejewskiej i mieszkańcy Polkowic pod okiem Jacka Głomba. Efekty tej pracy będzie można zobaczyć już 11 września na płycie rynku w Polkowicach. Jak tłumaczy Daniel Horoszczak koordynator projektu to sztuka nie tylko tworzona przy udziale mieszkańców, ale i skierowana właśnie do nich:

- To jest też dobra okazja, żeby mieszkańcy Polkowic zarówno Ci którzy są bezpośrednimi uczestnikami tego projektu jak i ci którzy będą odbiorcami czyli widownią, będą mogli się w świetny sposób zapoznać z historią Polkowic. Dla wszystkich to jest bardzo wielka przygoda - tłumaczy Horoszczak.

Sztukę napisała Katarzyna Knychalska bazując na książkach regionalisty z Polkowic Grzegorza Kardysia i rozmowach z mieszkańcami. Twórcy i koordynatorzy projektu nie wykluczają, że spektakl zostanie wystawiony więcej niż jeden raz.

Bogusław Godlewski, dyrektor Polkowickiego Centrum Kultury podkreśla, że praca nad tym spektaklem ma dla polkowiczan ogromne znaczenie:

- My się bardzo cieszymy, że możemy współpracować z tak znakomitym teatrem. Ten spektakl będzie niezwykły. Będą w nim brali udział mieszkańcy Polkowic, ja znam tych ludzi - w tym zespole są i seniorzy i młodzież i dzieci. Ja widzę ich zapał, zaangażowanie i ja się nie mogę doczekać tego 11 września - tłumaczy Godlewski.

Spektakl opiera się na przedwojennej historii Polkowic. Twórcy zdradzili już, że w spektaklu pojawi się także Stanisław Wyżykowski, brat Jana Wyżykowskiego, odkrywcy polskiej miedzi.

Teatr Modrzejewskiej po wcześniejszym zapisaniu się zapewnia transport z Legnicy osobom zainteresowanym.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama