Nie Było Grane: Sosnowski & Stopa

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2021-09-15 14:00 | Zmodyfikowano: 2021-09-15 14:06

W zeszłym tygodniu dotarła do nas bardzo smutna wiadomości o śmierci Bartka - Barta - Sosnowskiego, wokalisty i gitarzysty odznaczającego się nie tylko charakterystyczną, mocno nosową, przybrudzoną barwą głosu, ale i też autorskim podejściem do szeroko pojętej rdzennej muzyki.


Sosnowski debiutował przed dwoma laty albumem The Hand Luggage Studio”, nominowanym rok później do nagrody Fryderyka w kategorii blues. Z kolejnym materiałem z „Tylko się nie denerwuj”, wydanym w czasie pandemii w 2020 r. nie udało mu się już dotrzeć w wersji koncertowej do Wrocławia...

Przypomnimy sobie dziś tę muzykę, której nie udało się jeszcze wybrzmieć w NBG, a tej towarzyszyć będzie rozmowa z Sosnowskim, którą zarejestrowałem kilka miesięcy temu, kiedy wrocławski, premierowy koncert był już w mocno zaawansowanych, przewidywanych na jesień post pandemicznych planach.


Nie Było Grane - alternatywa, eksperymenty i proste choć nieoczywiste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w środy od 19.00 do 21.00 (powtórka w sobotę od 17.00)!


W maju minęła z kolei 10 rocznica śmierci Piotra - Stopy - Żyżelewicza, wieloletniego perkusisty Voo Voo, Armii i wielu innych składów. W 2011 r. ta informacja wstrząsnęła muzyczną scenę. Bardzo szybko zorganizowano koncert poświęcony jego pamięci, a teraz właśnie otrzymaliśmy zapis tego wydarzenia („Koncert dla Stopy 2011”). O koncercie, postaci perkusisty, ale i nie tylko opowie nam Adam Nowak, przy okazji zapytamy też lidera Raz, Dwa, Trzy o jego najnowszy projekt Akustyk Amigos.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.