Nie Było Grane: Dziwna Wiosna [WYWIAD]

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2021-08-21 08:30 | Zmodyfikowano: 2021-08-21 08:30

To niepowodzenie wpłynęło na muzyków o tyle, że ci i owszem odczekali dłuższą chwilę by początkiem 2020 r. ponownie zabrać się do pracy. Pandemia sprawiła, że grupa zmieniła wydawcę jak i też nazwę, dziś znamy ich jako Dziwną Wiosnę. Nowy szyld nie przyniósł stylistycznej wolty, wciąż mamy do czynienia z brudnym rock'n'rollem, może nieco mocniej podbitym nostalgią za Seattle lat 1990 - choć tu nie ma mowy o epigoństwie, raczej o czerpaniu z najlepszych możliwych wzorców.

O tych nieco porozmawiamy, ale przede wszystkim interesować nas będzie zawartość debiutanckiej „Dziwnej Wiosny”, o której opowie nam Dawid Karpiuk.


'Trójka' był też ważna dla Ty Segalla. „Harmonizer” to tytuł jego nowej, wydanej po 2-letniej przerwie solowej płyty. To też nazwa studia, w którym nagrania Amerykanina powstawały oraz instrumentu, którego brzmienie zdominowało w/w album.
Wybranych fragmentów tegoż posłuchamy, sprawdzając kogo w przeszłości uwiodło syntetyczne brzmienie tego sprzętu.

Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, środy 21.00 - 23.00 (powtórka w soboty od 17.00)!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.