Derby Dolnego Śląska dla WKK Wrocław

Robert Radczak, WK | Utworzono: 2021-09-26 08:13

Derbowa inauguracja sezonu w Wałbrzychu rozpoczęła się od prowadzenia WKK 7:0 i goście kontrolowali grę do końca I kwarty, którą wygrali 24:15. W II ćwiartce Górnik ograniczył liczbę strat, poprawił obronę i zdominował rywalizację na tablicach. To wszystko, w połączeniu z lepszą skutecznością rzutów sprawiło, że II kwartę wałbrzyszanie wygrali 26:15. Na drugą połowę zespoły wyszły przy stanie 41:39 dla Górnika. Po zmianie stron gra się wyrównała i żadnej z drużyn nie udało się wypracować znaczącej przewagi.

Górnik nie był w stanie przewagi na tablicach przełożyć na punkty i po pół godzinie gry przegrywał 52:54. Emocje sięgnęły zenitu w IV kwarcie, a zwłaszcza w ostatnich dwóch minutach. Przy remisie 68:68 dwie akcje dwupunktowe wykończył Jakub Patoka, trójką odpowiedział Krzysztof Jakóbczyk, ale ostatnie słowo należało do Michała Chraboty, który dwoma rzutami wolnymi zapewnił WKK zwycięstwo 74:71.