Drzwi legnickiego stadionu i Muzeum Miedzi otworzą się wieczorem dla zwiedzających

Karolina Bieniek, MC | Utworzono: 2021-10-07 18:05 | Zmodyfikowano: 2021-10-07 18:06
Drzwi legnickiego stadionu i Muzeum Miedzi otworzą się wieczorem dla zwiedzających - fot. http://muzeum-miedzi.art.pl/o-muzeum
fot. http://muzeum-miedzi.art.pl/o-muzeum

W programie oprócz zwiedzania wszystkich wystaw, wejście na wieże Zamku Piastowskiego i odwiedziny w Legnickim Polu. Honorata Rajca z Muzeum Miedzi zapowiada, że podczas tegorocznej Nocy Muzealnej odbędzie się wernisaż wystawy "Bonus Campus, czyli poszukiwania pola bitwy z 1241" ponieważ tematem przewodnim tegorocznej nocy jest 770 rocznica Bitwy pod Legnicą, a całe wydarzenie uświetni koncert zespołu mongolskiego.

-Będzie to zespół Khukh Mongol, czyli błękitna Mongolia, który prezentuje folklor mongolski, ale także utwory współczesnych mongolskich wykonawców. A po koncercie odbędą się warsztaty śpiewu alikwotowego czyli takiego gardłowego charakterystycznego dla folkloru mongolskiego.

W związku z 50-leciem klubu piłkarskiego Miedź Legnica w sobotni wieczór dla zwiedzających otworzy się także legnicki stadion. By odwiedzić stadion i wziąć udział w koncercie należy zaopatrzyć się w bezpłatne wejściówki, które są do odebrania w muzeum. -Wszystko dlatego, że tegoroczne wydarzenie ma dwa tematy przewodnie, 770. rocznica Bitwy Pod Legnicą i 50-lecie klubu piłkarskiego Miedź Legnica, mówi Marcin Makuch dyrektor legnickiego muzeum.

-Dlatego zapraszamy na całkiem niedawno otwartą wystawę "Hej Miedź - 50 lat piłkarskiego klubu Miedź Legnica". Będzie można razem z przewodnikiem przejść się po stadionie i zajrzeć w zakamarki do których zazwyczaj nikt nie ma dostępu.

Zwiedzanie wszystkich wystaw, stadionu, a także Zamku Piastowskiego z przewodnikiem jest bezpłatne. Na niektóre punkty programu obowiązują jednak bezpłatne wejściówki do pobrania w muzeum. Noc rozpoczyna się o godzinie 16:00 i potrwa do 22:00. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.