Pracował do tej pory z siatkarkami. Teraz trafił do męskiego zespołu z Wrocławia

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2021-10-16 09:10 | Zmodyfikowano: 2021-10-16 09:10

Kurczyński przez wiele lat był związany z żeńskim zespołem Volley. W 2008 roku rozpoczął pracę z młodzieżą. Przez kolejne lata przechodził przez następne szczeble trenerskiej kariery. W latach 2013-2016 pełnił funkcję statystyka zespołu. Kolejne trzy sezony spędził na stanowisku drugiego trenera, zaś w rozgrywkach 2019/2020 – po zastąpieniu Marka Solarewicza – był pierwszym szkoleniowcem drużyny z Wrocławia.

Przede wszystkim bardzo cieszę się, że ze strony klubu pojawiła się propozycja współpracy. W ostatnim czasie koncentrowałem się głównie na własnym rozwoju trenerskim. Odbyłem kilka stażów w Polsce i za granicą. Uważam, że najlepszą nauką jest praktyka i to mi zaoferowała Gwardia Wrocław. Chcę się dalej rozwijać, a przede wszystkim pomóc ambitnemu klubowi z mojego miasta. Dopóki będę na miejscu zrobię wszystko, żeby trenerowi Rainerowi Vassiljevowi pracowało się efektywniej, a siatkarzom łatwiej wygrywało nadchodzące spotkania – mówi Wojciech Kurczyński, nowy asystent Rainera Vassiljeva.

Estoński szkoleniowiec Gwardii nie ukrywa, że cieszy się na współpracę z trenerem Kurczyńskim. – Wojtek to człowiek z Wrocławia, który ma w sobie dużą motywację. Rozmawialiśmy o mojej wizji kooperacji z asystentem. Nasze wizje siatkówki są bardzo podobne. Wojtek ma spore doświadczenie, które może nam pomóc i jestem szczęśliwy, że będziemy współpracować. To kolejny ruch, który pokazuje, że jesteśmy profesjonalnym klubem – podkreśla Vassiljev.

Prezes Gwardii oficjalnie podziękował za współpracę dotychczasowemu II trenerowi – Pawłowi Siezieniewskiemu. – Paweł włożył kawał serducha w rozwój klubu jak i akademii - podkreślił Łukasz Tobys.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.