Pewne wygrane na wyjeździe koszykarek BC Polkowice i Ślęzy

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2021-10-17 19:48

Koszykarki BC Polkowice od początku dyktowały warunki. Ani razu nie przegrywały. W najlepszym momencie były lepsze o 19 punktów. Wicemistrzynie Polski zdominowały rywalki w grze na deskach 50:32. Ekipie gospodarzy nie pomogła nawet dużo lepsza skuteczność za trzy (38-20%).

Polkowice do zwycięstwa prowadziła Stephanie Mavunga z dorobkiem 15 punktów i 9 zbiórek. To trzecia wygrana dolnośląskiej drużyny w trzecim meczu w tym sezonie.

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - BC Polkowice 62:77 (14:23, 21:26, 16:16, 11:12)

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz: Nathalie Fontaine 15, Jillian Alleyne 15, Angelika Stankiewicz 9, Michaela Duran Houser 9, Karina Michałek 9, Wiktoria Sobiech 3, Karolina Poboży 2, Aleksandra Zmierczak 0, Zuzanna Krupa 0, Wiktoria Zasada 0.

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 15, Feyonda Fitzgerald 13, Artemis Spanou 11, Sasa Cado 10, Alicja Grabska 9, Weronika Telenga 8, Klaudia Gertchen 4, Bożena Puter 3, Weronika Gajda 2, Sylwia Bujniak 2, Aleksandra Zięmborska 0

Spotkanie w Toruniu było bardziej wyrównane. Po pierwszej kwarcie Ślęza prowadziła 20:16. Drugą sześcioma punktami wygrała Energa i do przerwy była lepsza 43:41. O losach spotkania zadecydowała trzecia kwarta. Wrocławianki rozgromiły wtedy rywalki 27:11 i potem spokojnie dowiozły zwycięstwo do końca.

Fantastyczny mecz rozegrała Anna Jakubiuk, która zdob7yła 23 punkty i miała 12 zbiórek w tym 8 w ataku. Double-double mogła się też pochwalić Patricia Bright na 15 punktów i 10 zbiórek.