Nawet 5 terapii dziennie przez tydzień lub dwa, w zależności od potrzeb

Elżbieta Osowicz, PP | Utworzono: 2021-10-18 07:40 | Zmodyfikowano: 2021-10-18 07:40
A|A|A

fot. Fundacja Potrafię Pomóc

Integracja sensoryczna, logopedia, optometria czy zajęcia w Sali Doświadczania Świata. To tylko kilka z kilkunastu terapii, z jakich mogą korzystać mieszkańcy 15. powiatów z Dolnego Śląsk. Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne są prowadzone w siedzibie Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Chorób Rzadkich we Wrocławiu, należącym do Fundacji Potrafię Pomóc. Jak mówi prezes Fundacji Adam Komar, dla uczestników terapii to szansa na intensywną rehabilitację.

Z zajęć już skorzystało ponad 150 osób, między innymi Dominika Nosewicz, która ma za sobą rozległy udar.

Koordynator projektu Tomasz Skowronek dodaje, że są jeszcze wolne miejsca.

Program "Interdyscyplinarna Pomoc dla Samodzielności" to pakiet rehabilitacyjny na który składa się w sumie 13 różnego rodzajów terapii, dobieranych indywidualnie do potrzeb uczestników. Z optometrystką Anną Kuszczak można między innymi ćwiczyć mięśnie gałki ocznej.

Zajęcia są prowadzone w siedzibie Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Chorób Rzadkich przy ulicy Horbaczewskiego we Wrocławiu. Projekt "Interdyscyplinarna pomoc dla samodzielności" jest finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Trzeba mieć jedynie orzeczenie o niepełnosprawności. Szczegóły na stronie internetowej Fundacji Potrafię Pomóc.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama