Szczypiornistki KPRu Kobierzyce przegrały z MKSem Lublin

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2021-11-17 19:00

W ostatnim w tym roku meczu ekstraklasy szczypiornistki z Kobierzyc musiały uznać wyższość rywalek z Lublina.

Spotkanie rozpoczęło się od nieskutecznych akcji obu zespołów. Wynik otworzyła Joanna Szarawaga. Bramką z rzutu karnego wyrównała Małgorzata Buklarewicz. Dobrze z obroną rywalek radziła sobie Karolina Wicik i w 6 minucie był remis 3:3. Agresywna obrona zawodniczek Edyty Majdzińskiej powodowała, że gospodynie popełniały proste błędy. To pozwoliło KPRowi wyjść na prowadzenie 5:3, ale kolejne dwie bramki zdobyły zawodniczki MKSu.

Przy wyniku 6:5 dla KPRu o czas poprosiła Monika Marzec. Rozmowa z zespołem przyniosła efekty – gospodynie zaczęły grać szybszą piłkę, a ciężar zdobywania bramek wzięły na siebie doświadczone Kinga Achruk oraz Romana Roszak. Do przerwy MKS prowadził 15:9.

Drugą połowę nieco lepiej rozpoczęły szczypiornistki z Kobierzyc. Najpierw piłkę w siatce umieściła Zorica Despodovska, a następnie dwie kary otrzymały gospodynie. Między słupkami dobrze spisywała się Barbara Zima, która dała się pokonać dopiero po pięciu minutach tej części spotkania.

Edyta Majdzińska zastosowała w grze swojego zespołu manewr z dwoma obrotowymi, co dawało przewagę w ataku pozycyjnym. Błędy w tym ustawieniu wykorzystywał MKS, posyłając piłki do pustej bramki. KPR zyskał wiatr w żagle na kwadrans przed końcem meczu. Szczypiornistki z Kobierzyc poprawiły skuteczność w ofensywie i po bramkach Pauliny Ilnickiej i Vitorii Macedo zmniejszyły dystans do trzech trafień 18:21.

Oba zespoły mogły liczyć na pomoc swoich bramkarek – zarówno Zima, jak i Gawlik stawiały trudne warunki rzucającym. To jednak MKS lepiej wykańczał decydujące akcje i mimo ambitnej postawy KPRu, nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27:23.

MKS Lublin – KPR Kobierzyce 27:23 (15:9)

MKS: Gawlik – Masna 6, Achruk 5, Szynkaruk 4, Roszak 3, Gęga 3, Szarawaga 2, Pietras 2, Płomińska 1, Portasińska 1.

KPR: Zima 1 – Buklarewicz 4, Wiertelak 3, Despodovska 3, Kozioł 3, Macedo 3, Shupyk 2, Tomczyk 1, Janas 1, Ważna 1, Ilnicka 1.