Pomagał imigrantom nielegalnie przekroczyć granicę, sam był pod wpływem narkotyków

GN, PAP | Utworzono: 2021-12-02 13:55
Pomagał imigrantom nielegalnie przekroczyć granicę, sam był pod wpływem narkotyków - https://www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl/
https://www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl/

Obywatel Ukrainy został zatrzymany przez Straż Graniczną na terenie powiatu zgorzeleckiego – poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak.

"Cudzoziemiec od razu przyznał się do udzielenia pomocy w organizowaniu wbrew przepisom przekroczenia granicy państwowej z Polski do Niemiec innym osobom. Dodał, że w poniedziałek dowiózł z Warszawy do Zgorzelca w pobliże polsko-niemieckiej granicy czterech cudzoziemców pochodzenia arabskiego. Za przewóz zainkasował tysiąc zł - powiedziała mjr Konieczniak.

22-latkowi postawiono zarzuty udzielenia pomocy cudzoziemcom w przekroczeniu wbrew przepisom granicy państwowej z Litwy do Polski, a następnie z Polski do Niemiec. Obywatel Ukrainy przyznał się i dobrowolnie poddał karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. SG wydała też decyzję, na podstawie której cudzoziemiec został zobowiązany do opuszczenia Polski. Orzeczono także 5-letni zakaz ponownego wjazdu do Polski oraz innych krajów strefy Schengen.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.