Nietrzeźwa kobieta wiozła samochodem swoją 8-letnią córkę

WK, PAP | Utworzono: 2022-01-19 13:39
Nietrzeźwa kobieta wiozła samochodem swoją 8-letnią córkę - fot. Patrycja Dzwonkowska
fot. Patrycja Dzwonkowska

Do zdarzenia doszło ok. godz. 3 w nocy w miejscowości Bukowice w powiecie milickim. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierująca samochodem osobowym prawdopodobnie nie dostosowała prędkości jazdy do warunków drogowych i zjechała z drogi na pobocze, gdzie pojazd przewrócił się na lewy bok.

- Kierująca samochodem 35-letnia mieszkanka Twardogóry była nietrzeźwa - badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 1,2 promila alkoholu. Samochodem jechała także 8-letnia córka kierującej - na szczęście zarówno dziewczynka, jak i jej nieodpowiedzialna matka nie doznały obrażeń ciała podczas tego niebezpiecznego zdarzenia – przekazała PAP mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa drogowego policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy a uszkodzony samochód został odholowany na parking strzeżony. Dziewczynka została przekazana pod opiekę babci.

- Czynności w ramach tego postępowania są nadal prowadzone - sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie kobieta poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie ona za spowodowanie zagrożenia dla swojej 8-letniej córki – powiedziała policjantka.

Przypomniała, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. "Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, które może sięgać kwoty nawet 60 tysięcy złotych" – wyjaśniła.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.