Legniczanie górą w sparingowym starciu dolnośląskich pierwszoligowców

Piotr Pietraszek, media klubowe | Utworzono: 2022-01-23 07:20 | Zmodyfikowano: 2022-01-23 07:20

Początek spotkania był wyrównany, a grę starali się prowadzić gospodarze. W 13 minucie pierwszą groźną akcję przeprowadziła jednak Miedź. Victor Moya Martinez „Chuca” uderzył zza szesnastki z prawej strony tuż obok słupka. Dwie minuty później Hiszpan już się nie pomylił i strzałem z prawej strony pola karnego po podaniu Domingueza dał legniczanom prowadzenie. Chrobry wyrównał błyskawicznie. W 18 minucie Mateusz Bochnak uderzeniem z prawej strony pokonał Pawła Lenarcika.

Trzy minuty później Miedź znów prowadziła. Maxime Dominguez dograł do Patryka Makucha, a ten ze spokojem wykończył akcję. Miedź przejęła inicjatywę. W 29 minucie piłka obiła słupek bramki pomarańczowo-czarnych. Dobijał Damian Tront, ale przestrzelił. Chwilę później znów było groźnie w polu karnym głogowian po szybkim ataku podopiecznych trenera Wojciecha Łobodzińskiego. W 34. minucie Kamil Zapolnik z bliska wykończył kolejną szybką akcję Miedzi. W 43. minucie Eryk Pieczarka spróbował szczęścia z dystansu, ale Paweł Lenarcik był na posterunku.

Na drugą połowę oba zespoły wystawiły różne jedenastki. W pierwszej drużynie Miedzi zadebiutował Rudolfs Soloha. Łotewski bramkarz w 58. minucie instynktowną interwencją obronił strzał głową Huberta Turskiego, który w doskonałej sytuacji znalazł się po dośrodkowaniu z prawej strony Mikołaja Lebedyńskiego. W 71. minucie Jaka Kolenc z dystansu trafił w poprzeczkę. Sześć minut później Mehdi Lehaire strzelał z prawej strony, ale bramkarz głogowian obronił.

W 82. minucie groźnie uderzył Kolenc, ale znakomitą interwencją popisał się Soloha. Za chwilę świetną okazję miał Szymon Stróżyński. Po jego strzale piłkę sprzed linii bramkowej wybili obrońcy, ale arbiter odgwizdał faul gracza Miedzi na bramkarzu miejscowych.

CHROBRY GŁOGÓW - MIEDŹ LEGNICA 1:3 (1:3)

0:1 Chuca 15'
1:1 Bochnak 17'
1:2 Makuch 21'
1:3 Zapolnik 33'

Chrobry (I połowa): Dybowski - Tupaj, Michalec, Praznovsky, Ziemann, Mandrysz, Inoue, Bochnak, Machaj, Pieczarka, van der Heijden.

Chrobry (II połowa); Szafer - Ilków-Gołąb, Iwanowicz, Bougaidis, Ziemann, Rzuchowski, Kolenc, Dziąbek, Lebedyński, Piła, Turski.

Miedź (I połowa): Lenarcik - Gammelby, Mijuskovic, Aurtenetxe, Azikiewicz, Śliwa, Dominguez, Tront, Chuca, Zapolnik, Makuch.

Miedź (II połowa): Soloha - Garuch, Hoogenhout, Garcia, Balcewicz, Kaczmarek, Matuszek, Lehaire, Bahaid, Lewandowski, Stróżyński.