Siatkarskie derby dla Gwardii Wrocław

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-03-20 07:34

Tym samym obyło się bez niespodzianki. Gwardia do tego meczu podchodziła w roli faworyta i z tego zadania się wywiązała.

Mecz od razu wrocławianie rozpoczęli od mocnych ataków. Na pierwsze 10 punktów Gwardii Chrobry odpowiedział zaledwie dwoma oczkami. Głogowianie zdołali potem poprawić grę defensywną, ale nie na tyle by wyraźnie zmniejszyć różnicę z początku partii. Ostatecznie Gwardia triumfowała 25:17.

W drugim secie kibiców czekało o wiele więcej emocji. Praktycznie cały set był bardzo wyrównany, nawet ze wskazaniem na głogowian. To przyjezdni potrafili dwukrotnie wypracować trzypunktową przewagę. Tę jednak Gwardia za każdym razem szybko niwelowała. W końcówce to wrocławianie zachowali więcej spokoju i wygrali 26:24.

W trzecim secie powtórzyła się sytuacja z pierwszej partii, choć w mniejszym zakresie. Gwardia prowadziła 7:2, głogowianie odrobili trzy punkty, a następnie doprowadzili do remisu 10:10. Niemal do końca seta jednak na każdą dobrą akcję Chrobrego wrocławianie odpowiadali dwoma punktami. Gwardia ostatecznie wygrała 25:19, a cały mecz 3:0.