1. liga siatkarzy: wygrana Gwardii, porażka Chrobrego

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-11-06 07:41

Wrocławianie znów mecz rozpoczęli świetnie. Podobnie jak w wielu poprzednich kolejkach gwardziści dobrze prowadzili grę i pierwszego seta wygrali szybko, łatwo i przyjemnie - w niecałe pół godziny. W drugiej partii gra jednak się zacięła. To rywale z Wrześni grali skuteczniej i doprowadzili do wyrównania. Kluczowym setem dla meczu była partia numer 3. W niej Gwardia przegrywała już nawet 20:22, ale ostatecznie wygrała 25:23. Podopieczni Krzysztofa Janczaka nie chcieli doprowadzić do piątego seta i zakończyli mecz już w czwartej partii.

Mniej szczęścia mieli zawodnicy Chrobrego Głogów. Zawodnicy Dominika Walencieja na wyjeździe rywalizowali w starciu beniaminków z Politechniką Lublin. Pierwszą partię wygrali gospodarze, potem jednak niespodziewanie odpowiedział Chrobry. Dwa sety wygrane kolejno do 18 i do 22 i była szansa, by zaskoczyć faworyta. Wicelider 1. ligi wrócił jednak do gry w czwartym secie. W tie-breaku Chrobry przegrał o mały włos, 13:15.