Koszykarze Śląska Wrocław powalczą z Partizanem

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-03-22 06:20

Partizan jest ostatnio w bardzo dobrej formie. Z poprzednich 11 meczów zespół przegrał zaledwie dwa – jedno w EuroCupie i jedno w Pucharze Serbii. W krajowym pucharze poradził sobie jednak w miarę dobrze. W ćwierćfinale klub z Belgradu zdominował KK Borac Zemun (101:48), a w półfinale po zaciętym meczu pokonał FMP Meridian (92:89). Dopiero w meczu finałowym serbska drużyna musiała uznać wyższość odwiecznego rywala. W ostatnim spotkaniu turnieju wyraźnie przegrała z Crveną Zvezdą Belgrad 68:85.

Okazja do rewanżu przyszła jednak bardzo szybko. Zaraz po przerwie reprezentacyjnej Partizan wygrał w derbach miasta 98:84 w ramach ligi ABA. Podopieczni legendarnego Željko Obradovicia spisują się w niej rewelacyjnie. Ostatni raz w Lidze Adriatyckiej przegrali w połowie stycznia. Od tej pory drużyna z Belgradu wygrała sześć kolejnych meczów i tym samym została liderem ligi. Po sobotniej wygranej z BC Igokea (83:70) Serbowie legitymują się bilansem 19-3. Aktualnie mają trzy punkty przewagi nad Crveną Zvezdą, która ma jednak rozegrane dwa mecze mniej.

Śląsk do starcia z utytułowanym rywalem podejdzie podbudowany, wszak w weekend wrócił na właściwe tory. Po słabszej oraz przede wszystkim nierównej grze w meczach z Legią Warszawa oraz Hamburg Towers przełamanie przyszło w Toruniu. Trójkolorowi przez większość meczu trzymali rywali na dystans i choć w trzeciej kwarcie Twarde Pierniki mocno się zbliżyły, to udało się dowieźć ważne zwycięstwo do końca. Po dobrej grze w ostatniej kwarcie WKS pokonał torunian 95:86. Spory udział w tej wygranej miał nasz niezawodny lider Travis Trice, zdobywca 22 punktów. Z dobrej strony pokazali się też Aleksander Dziewa oraz Kodi Justice.

Początek dzisiejszego meczu w Hali Stulecia o 18:45.