W sobotę ostatnie biegi w ramach City Trail

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-03-23 08:49

5-kilometrowa trasa poprowadzona będzie ścieżkami Lasu Osobowickiego. W ramach wydarzenia organizowane będą także krótsze biegi dla dzieci i młodzieży. Kwota zebrana w sobotnim biurze zawodów z opłat startowych będzie przekazana na pomoc Ukrainie. Po czterech weekendach organizatorzy przekazali na zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej już ponad 11 500 zł.

- Jak wielu Polaków, przeżywamy to, co dzieje się w Ukrainie. Nasza sytuacja po pandemii nie jest najlepsza, ale dzieląc się nigdy nie tracimy, więc chcemy pomóc, na ile możemy. Dlatego tuż po ataku Rosji na Ukrainę zdecydowaliśmy, że wpisowe z biura zawodów biegów, które mamy przed sobą w edycji 2021/2022 trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej. Po czterech weekendach przekazaliśmy już ponad 11 500 zł, ale ostateczna kwota będzie wyższa, bo przed nami jeszcze dwa biegi - mówi Justyna Grzywaczewska z Fundacji Krok do Natury, która jest organizatorem City Tail.

Cykl City TraiL charakteryzuje się cyklicznością. Aby zostać sklasyfikowanym otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody, należy ukończyć co najmniej trzy biegi. W trwającej edycji poziom jest bardzo wyrównany - nadal nie znamy zwycięzców klasyfikacji generalnej – poznamy ich w sobotę.

Start biegu głównego o godzinie 11.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.