Świetne wyniki dolnośląskich tenisistek stołowych podczas Mistrzostw Polski

WK, PAP | Utworzono: 2022-03-27 08:29

Podczas rozgrywanych w Częstochowie 90. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym w sobotę wyłoniono półfinalistki i półfinalistów w grach pojedynczych oraz finalistki i finalistów w grach podwójnych i grze mieszanej.

Wśród pań w półfinałach zmierzą się: rozstawiona z numerem 1 Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław), która broni tytułu mistrzowskiego, i Magdalena Sikorska (AZS PWSIP Łomża), a w drugiej parze zagrają przeciw sobie bliźniaczki - Katarzyna Węgrzyn i Anna Węgrzyn (obie KU AZS UE Wrocław).

W półfinale singlistów staną naprzeciw siebie dwaj byli mistrzowie kraju - najwyżej rozstawiony Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) i Tomasz Lewandowski (Politechnika Rzeszowska). W drugim Marek Badowski zmierzy się z Miłoszem Redzimskim (obaj z Bogorii Grodzisk Mazowiecki).

W finale debla pań przeciwniczkami sióstr Węgrzyn będą Paulina Krzysiek i Katarzyna Ślifirczyk (obie Start Nadarzyn). Brązowymi medalistkami zostały: Aleksandra Michalak (KTS Tarnobrzeg) i Anna Kubiak (ZKS Zielona Góra) oraz Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) i Julia Szymczak (KU AZS UE Wrocław).

W finale męskiego debla dwukrotni mistrzowie Polski - Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski (Toruń) zagrają z Danielem Bąkiem (Orlicz 1924 Suchedniów) i Robertem Florasem (TTS Polonia Bytom). Brązowe medale w tej konkurencji przypadły Kamilowi Kurowskiemu i Maciejowi Kubikowi (Dekorglass Działdowo) oraz Miłoszowi Redzimskiemu (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Przemysławowi Walaszkowi (Energa KTS Toruń).

W grze mieszanej o złote medale zagrają Badowski i Bajor z Kubikiem i Katarzyną Węgrzyn, a brąz przypadł Szymonowi Kolasie i Zuzannie Wielgos (Politechnika Rzeszowska) oraz Florasowi i Annie Węgrzyn.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.