Awans Natalii Bajor w światowym rankingu tenisistek stołowych

PP/PAP | Utworzono: 2022-07-04 08:35
Awans Natalii Bajor w światowym rankingu tenisistek stołowych - fot. Natalia Bajor/Facebook
fot. Natalia Bajor/Facebook

W Zagrzebiu Bajor do turnieju głównego musiała przebijać się przez eliminacje. W decydującym pojedynku kwalifikacji pokonała Chinkę Leng Yutong (3:2), a w pierwszej rundzie głównych zawodów Węgierkę Georginę Potę (3:2). Polkę zatrzymała w drugiej rundzie reprezentantka Rumunii Bernadette Szocs (0:3). W Otocec zawodniczka AZS UE Wrocław dotarła do ćwierćfinału pokonując po drodze ponownie m.in. Potę. 

Po tych dwóch turniejach Bajor w światowym rankingu tenisistek stołowych awansowała z 97. miejsca na 78. i jest w tej chwili najwyżej sklasyfikowaną Polką. Teraz czekają ją dwie imprezy w Budapeszcie a w sierpniu mistrzostwa Europy w Monachium.

- Idę w górę i to cieszy. Zwłaszcza, że po zmianie regulaminu trudniej awansować. Miałam cztery dni na odpoczynek i teraz będę praktycznie już tylko jeździć z turnieju na turniej i ze zgrupowania na zgrupowanie. Ale cieszę się, bo tylko rywalizacja z najlepszymi może pomóc mi w rozwoju. Każdy taki start to cenna lekcja. A w sierpniu mistrzostwa Europy. Nie chcę mówić o celach, chcę po prostu grać jak najwięcej – powiedziała PAP Bajor.

Zawody w Monachium wystartują 13 sierpnia, ale już 12 lipca odbędzie się losowanie turniejowej drabinki. Złotych medali bronić będą wśród mężczyzn Timo Boll a u kobiet Petrissa Solja z Niemiec.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.