Koszykarze Śląska nie dali rady liderowi

WK, PAP | Utworzono: 2022-03-30 08:39

Śląsk potrafił nawiązać wyrównaną walkę z faworyzowanymi Hiszpanami tylko w pierwszej kwarcie. Przy stanie 9:10 najpierw trafił Aleksander Dziewa, a następnie poprawił Kodi Justice i wrocławianie prowadzili 15:9. Od tego momentu zaczęła zarysowywać się przewaga Joventutu.

Polski zespół pierwszą kwartę zdołał jeszcze wygrać, ale kolejne odsłony spotkania należały do gospodarzy. Definitywnie losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie. Joventut systematycznie powiększał przewagę i kiedy po trafieniu Alberta Ventury różnica wzrosła do blisko 20 punktów (65:46), jasne było, że Śląsk sensacji w Hiszpani nie sprawi.

Joventut Badalona - Śląsk Wrocław 97:79 (20:22, 28:13, 24:19, 25:25).

Punkty:

Śląsk Wrocław: D’mitrik Trice 22, Kerem Kanter 15, Kodi Justice 11, Aleksander Dziewa 11, Jakub Karolak 8, Jan Wójcik 5, Michał Gabiński 3, Martin Meiers 2, Łukasz Kolenda 2, Szymon Tomczak 0.

Najwięcej punktów dla Joventutu: Albert Ventura 16, Simon Birgander 16, Władimir Brodzianski 12, Ante Tomic 11.