Polkowickie Centrum Kultury zaprasza chętnych do udziału w spektaklu o Ignacym Janie Paderewskim

Karolina Bieniek, km | Utworzono: 2022-04-03 12:58 | Zmodyfikowano: 2022-04-03 12:58
Polkowickie Centrum Kultury zaprasza chętnych do udziału w spektaklu o Ignacym Janie Paderewskim - fot. Polkowickie Centrum Kultury
fot. Polkowickie Centrum Kultury

Przez dwa kolejne miesiące mieszkańcy podczas warsztatów teatralnych będą pracować nad sztuką pod okiem teatrologa z Wrocławia Bartłomieja Kamińskiego. Do spektaklu może się zgłosić każdy, spotkanie organizacyjne już 4 kwietnia w Polkowickim Rynku. O szczegółach mówi koordynatorka Agnieszka Kompanicka-Dyczko

- Paderewski jest wielkim Polakiem, chcieliśmy przypomnieć mieszkańcom naszej gminy, upowszechnić twórczość naszego wielkiego Polaka, projekt napisaliśmy, dostaliśmy dofinansowanie i możemy go zrealizować.

Polkowickie Centrum Kultury na ten projekt otrzymał grant w konkursie Niepodległość Po Polsku z Funduszu Patriotycznego. Spektakl będzie jednak zwieńczeniem całego programu. W maju w Polkowicach stanie także wystawa o Paderewskim, a w szkołach zostaną przeprowadzone warsztaty z autoprezentacji.

- Mile widziani także muzycy. - mówi Bogusław Godlewski dyrektor Polkowickiego Centrum Kultury

- Nie trzeba być od razu aktorem, jak się kocha teatr, ale można pomóc w przygotowaniu tego teatru, pomóc w przygotowaniu scenografii, przy organizacji tego wydarzenia. Więc każda osoba, która chce wziąć udział w takim wydarzeniu, która chce zbudować, być w tym projekcie serdecznie zapraszamy.

Polkowiczanie choć nie mają teatru, ani zawodowych aktorów to na koncie już trzy spektakle, ostatni tworzony pod okiem Jacka Głomba i przy wsparciu aktorów Teatru Heleny Modrzejewskiej. Teraz przez kolejne dwa miesiące będą pracować z Bartłomiejem Kamińskim teatrologiem z Wrocławia. By wziąć udział w projekcie wystarczy przyjść w poniedziałek na spotkanie organizacyjne.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.