Polkowickie Centrum Kultury stworzy plenerowy spektakl teatralny

Karolina Kurczab, km | Utworzono: 2021-04-03 07:17 | Zmodyfikowano: 2021-04-03 07:17
A|A|A

Polkowickie Centrum Kultury

Centrum Kultury w Polkowicach rusza z dwoma nowymi projektami. W ramach projektu "Zróbmy TEATR" polkowiczanie stworzą w plenerze widowisko teatralne pod okiem aktorów legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Jak tłumaczy Daniel Horoszczak z polkowickiego Centrum Kultury, projekt ten jest skierowany do wszystkich chętnych polkowiczan, a tematem przewodnim spektaklu będzie repatriacja:

- Tak zwany teatr ze społecznością, będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszej gminie. Ono będzie realizowane w efekcie pracy warsztatowej profesjonalnych aktorów oraz amatorów z naszej gminy. Cały spektakl wyreżyseruje Jacek Głomb dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Bogusław Godlewski, dyrektor Polkowickiego Centrum Kultury tłumaczy, że w ramach projektu "Upcykling - wyższa forma kultury" polkowiczanie będą tworzyć ciekawe instalacje z odpadów.

- To projekt proekologiczny, którego celem jest aktywizacja twórcza dzieci, dorosłych w obszarze przetwarzania wtórnego odpadów, ekologii poprzez zajęcia warsztatowe, plastyczne, rękodzielnicze.

Dofinansowanie na oba projekty w wysokości 128 tysięcy złotych pochodzi z programu ministerialnego Edukacja Kulturalna 2021.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama