Koszykarze Śląska rozgromili Zastal i pozostają w grze

BT, mat. prasowe plk.pl | Utworzono: 2022-04-25 21:26

Początek meczu układał się trochę lepiej dla drużyny z Zielonej Góry, która po zagraniu Dragana Apicia prowadziła 4:8. Obie ekipy nie grały jednak rewelacyjnie w ataku, a do remisu doprowadził po chwili Łukasz Kolenda. Ostatecznie po rzutach wolnych Kerema Kantera po 10 minutach było 15:12. Dość szybko na początku drugiej kwarty Jarosław Zyskowski dawał przewagę Enea Zastalowi. Martins Meiers oraz Kodi Justice ponownie zmieniali jednak sytuację, a po trójce Jakuba Karolaka i kontrze Travisa Trice’a to WKS Śląsk był już o dziewięć punktów lepszy. Ekipa trenera Andreja Urlepa ciągle miała inicjatywę ofensywną. Pierwsza połowa po trójce Trice’a zakończyła się wynikiem 45:31.

Szymon Tomczak i Travis Trice na początku trzeciej kwarty potrafili utrzymać pewną przewagę gospodarzy. Po rzutach wolnych Jakuba Karolaka wynosiła ona już 20 punktów! Pojedyncze zagrania Nemanji Nenadicia oraz Tony’ego Meiera nie wystarczały do realnego odrabiania strat. Z drugiej strony nadal nie do zatrzymania był rewelacyjny Travis Trice. Po 30 minutach było już 77:50. Kolejną część meczu zespół trenera Olivera Vidina rozpoczął od serii 0:9, ale przewaga rywali ciągle była spora. Ponownie świetnie prezentował się Travis Trice, a dobre momenty miał też Łukasz Kolenda. Przyjezdni nie byli w stanie odrobić już tak dużych strat. Ostatecznie WKS Śląsk zwyciężył aż 95:68 i w serii do trzech zwycięstw przegrywa już tylko 1-2.

Najlepszym graczem gospodarzy był Travis Trice z 29 punktami i 7 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Nemanja Nenadić z 12 punktami, 4 asystami i 3 zbiórkami.

Śląsk Wrocław - Enea Zastal BC Zielona Góra 95:68 (15:12, 30:19, 32:19, 18:18)

Punkty dla Śląska: Travis Trice 29, Jakub Karolak 12, Łukasz Kolenda 11, Szymon Tomczak 10, Martins Meiers 10 , Kodi Justice 8, Ivan Ramljak 6, Kerem Kanter 5, D'mitrik Trice 4, Jan Wójcik 0.

Punkty dla Zastalu: Nemanja Nenadic 12, Jarosław Zyskowski 9, Przemysław Żołnierewicz 8, Tony Meier 8, Devyn Marble 8, David Brembly 6, Dragan Apic 5, Andy Mazurczak 4, Konrad Szymański 3, Ousmane Drame 3, Krzysztof Sulima 2