DP World Tour - wrocławski golfista trzeci w Dutch Open

PP/PAP | Utworzono: 2022-05-29 20:35

Po czterech rundach rywalizacji w Holandii na polu Bernardus Golf, wygrał Francuz Victor Perez, a drugie miejsce zajął Nowozelandczyk Ryan Fox. Po 72 dołkach turnieju obaj notowali sumę -13, a dopiero na czwartym dołku dogrywki Fox musiał uznać wyższość Pereza.

Meronk po rundach na 68, 68, 72, 68 uderzeń (czyli 12 poniżej par) stanął na trzecim miejscu podium, a trójka medalistów wywalczyła awans do turnieju nazywanego również British Open.

Meronk tym samym trzeci raz w tym sezonie zakończył turniej pierwszej europejskiej ligi na najniższym stopniu podium. W maju był trzeci w Catalunya Championship, a w marcu w Qatar Masters. Jednak niedzielne podium stało się najbardziej wyjątkowym, bo gwarantującym występ na The Open - turnieju uznawany przez wielu za najważniejszy na świecie. Walka o Claret Jug, znana także jako British Open, to najstarszy z czterech etapów Wielkiego Szlema i jedyny rozgrywany poza Stanami Zjednoczonymi.

Meronk stał się pierwszym Polakiem, który wywalczył prawo startu w tym prestiżowym wydarzeniu. Rok temu golfista z Wrocławia debiutował w Wielkim Szlemie - brał udział w US Open, nie awansując jednak do finałowej rozgrywki.