Muzyka dAB+: Jacek Malczewski (Stonerror), Damian Śnieżek (Black Smoke), Forest Zero [RELACJA]

| Utworzono: 2022-06-14 09:40 | Zmodyfikowano: 2022-06-14 10:00

Pierwszym gościem Radia Wrocław Kultura był Jacek Malczewski z zespołu Stonerror. To krakowski zespół założony w 2015, brzmi trochę jakby był wyrwany z przeszłości. "Skradziony z rozpsychodelizowanych lat '70 i dziwnym trafem przeniesiony do XXI wieku".
Pytałam go o to, na czym polega stoner rock w XXI wieku, dlaczego nagrali album z "coverami" Stinga, Janerki, Nalepy i co planują dalej. Zapraszam do obejrzenia bardzo ciekawej rozmowy.

Kolejnym gościem audycji był Damian Śnieżek z formacji Black Smoke. Rozmawialiśmy o ich najnowszym albumie, o metamorfozie zespołu i o jego podejściu do tworzenia.

Podcast z całej rozmowy:

Na sam koniec spotkania wrocławski zespół, który w bardzo poważny sposób zaczyna budować swoją historię w świecie muzycznym. Forest Zero, który zapowiadając album, który ukarze się jesienią 2022 r., wypuszcza w sieć single, którym towarzyszą w niezwykle profesjonalny sposób wideo. W ostatnio opublikowanym wideo pt. "Rudolf Höss’s Noose" i minidokumencie do niego podejmują się teologicznej dyskusji na temat przebaczenia i kary. 

Rozmawialiśmy o historii zespołu, która sięga lat dziewięćdziesiątych i wrocławskiego niezależnego składu Rainforest, idei stojącej za podejmowanymi przez zespół tematami, o odpowiedzialności muzyków i ich wizji twórczej. Gośćmi w studio byli Sam Erickson i Michał Szprynger.

Do usłyszenia co poniedziałek od 16:00 w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.