Auto uszkodziło nowe rogatki, a drzewo tory - problemy na kolei

Martyna Czerwińska, Jakub Dworzecki, MC | Utworzono: 2022-06-14 12:03 | Zmodyfikowano: 2022-06-14 12:05
Auto uszkodziło nowe rogatki, a drzewo tory - problemy na kolei  - fot. Jakub Dworzecki
fot. Jakub Dworzecki

Kierowcy obawiali się jeszcze dłuższych korków przy Zwycięskiej, bo co jakiś czas ruch zatrzymują rogatki. Dziś jednak zatrzymały przejazd na dłużej, bo uległy...zniszczeniu. Około 10:00 kierowca osobówki nie zastosował się do zasad i uszkodził szlaban. Ruch został wstrzymany. A to sparaliżowało południe miasta. Stała cała Karkonoska, Zwycięska i Ołtaszyńska Na miejsce natychmiast wezwano serwis techniczny, który przywrócił prawidłowe działanie urządzeń. W czasie prac wprowadzone zostały dodatkowe środki bezpieczeństwa, m.in. ograniczenie prędkości pociągów do 20 km/h. Po naprawie ruch został odblokowany. Korki zdążyły się już rozładować. Ale to nie koniec utrudnień na kolei.

Na odcinku Legnica-Raszówka spadło wczoraj drzewo. Uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. PKP zapewnia, że kolejarze pracują non stop by jak najszybciej usunąć konar i przywrócić ruch na torach. Na stacjach i przystankach wygłaszane są komunikaty o aktualnej sytuacji. Według wstępnych deklaracji uda się wszystko naprawić dopiero wieczorem.

Kolejne utrudnienia na trasie Kłodzko - Ścinawka - Wałbrzych. Tam odbywają się remonty torów i do końca lipca trzeba korzystać z autobusów.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.