Areszt dla mężczyzny, który uciekł policjantom podczas próby zatrzymania

GN, PAP | Utworzono: 2022-06-28 12:07 | Zmodyfikowano: 2022-06-28 12:08
Areszt dla mężczyzny, który uciekł policjantom podczas próby zatrzymania - fot. Policja
fot. Policja

Do próby zatrzymania mężczyzny, który ma odbyć karę więzienia za kradzieże i włamania, doszło w czwartek w bloku mieszkalnym na terenie gminy Nowogrodziec. "Mężczyzna bezpośrednio po otwarciu drzwi zaatakował policjantów, był agresywny, nad wyraz pobudzony i nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy" – podała w komunikacie bolesławiecka policja.

Jak poinformowano, podczas próby zatrzymania funkcjonariusze zastosowali chwyt obezwładniający. "Doszło do szarpaniny, w wyniku czego jednemu z funkcjonariuszy została na chwilę wyrwana broń, z której padł jeden strzał. Mężczyzna odrzucił broń, a następnie oddalił się. Nikomu nic się nie stało" – podała policja. Po ucieczce 36-latka opublikowano jego wizerunek.

W niedzielę bolesławiecka policja poinformowała, że mężczyzna został zatrzymany. Oprócz 36-latka zatrzymano też trzy inne osoby, które pomagały mu się ukrywać. W działaniach brali udział policjanci z Bolesławca i Lwówka Śląskiego.

We wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski poinformował PAP, że 36-latek decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące. "Wcześniej mężczyzna został doprowadzony do prokuratury w Bolesławcu, gdzie usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów" – powiedział prokurator.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.