Mężczyzna podejrzewany o zamordowanie swojej 86-letniej babci

GN, PAP | Utworzono: 2023-10-30 13:01 | Zmodyfikowano: 2023-10-30 13:42
Mężczyzna podejrzewany o zamordowanie swojej 86-letniej babci - zdjęcie ilustracyjne: fot. RW
zdjęcie ilustracyjne: fot. RW

Do zbrodni doszło w nocy z soboty na niedzielę w jednym z mieszkań w Jelenie Górze. 45-latek zaatakował swoją babcię, z którą mieszkał. „Zadał kobiecie liczne ciosy nożem – w kończyny, tułów, głowę. Na miejsce wezwano policję oraz pogotowie. 86-latka została przewieziona do szpitala w stanie krytycznym, zmarła pomimo reanimacji” – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski.

45-latek został zatrzymany przez policję. Wcześniej agresor ranił nożem w twarz jedną z kobiet z sąsiedztwa i groził sąsiadom pozbawieniem życia; uszkodził też pięć pojazdów znajdujących się przed budynkiem.

„W poniedziałek mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Zostaną mu przedstawione zarzuty zabójstwa, pięć zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia, zarzut kierowania wobec innych osób gróźb pozbawienia życia oraz zarzut uszkodzenia ciała jednej osoby” – powiedział prok. Czułowski.

Dodał, że prokurator skieruje do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 45-latka. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.