Policjanci rozbili grupę zajmującą się m.in. kradzieżami pojazdów

GN, PAP | Utworzono: 2023-02-08 10:26 | Zmodyfikowano: 2023-02-08 10:26
Policjanci rozbili grupę zajmującą się m.in. kradzieżami pojazdów - fot. Policja
fot. Policja

Jak poinformował w środę rzecznik KWP we Wrocławiu asp. szt. Łukasz Dutkowiak, zatrzymania to efekt szeroko zakrojonych działań realizowanych na ternie województwa dolnośląskiego przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Podczas akcji współpracowali oni m.in. z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP we Wrocławiu oraz policjantami z wrocławskiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji.

Dutkowiak przekazał, że zlikwidowano dwie dziuple samochodowe, a w jednej z nich ujawniono pochodzące z kradzieży na ternie Wrocławia osobowe Alfa Romeo, które było już pocięte na części i w fazie przygotowania do sprzedaży. "Kolejne działania, to odzyskany samochód dostawczy marki Fiat, który został skradziony na terenie powiatu świdnickiego" - podał.

"W trakcie przeszukań prowadzonych w miejscach zamieszkania oraz pomieszczeniach wykorzystywanych przez podejrzanych, policjanci zabezpieczyli m.in. środki odurzające oraz różnego rodzaju części samochodowe. Wiele wskazuję na to, że pochodzą one z przestępstw dokonanych wcześniej" – dodał rzecznik. W mieszkaniu jednego z członków grupy policjanci zabezpieczyli także pistolet gazowy.

Części pochodzące z różnych pojazdów, które przejęli funkcjonariusze, zostaną teraz poddane identyfikacji w celu potwierdzenia, czy i z jakich pochodzą przestępstw.

W skład zlikwidowanej przez policjantów grupy przestępczej wchodziła kobieta oraz mężczyźni, w wieku od 24 do 45 lat. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama
Zdjęcia
Policjanci rozbili grupę zajmującą się m.in. kradzieżami pojazdów - 4
Policjanci rozbili grupę zajmującą się m.in. kradzieżami pojazdów - 5

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.