Areszt dla podejrzanego o oszustwa; miał wyłudzić 460 tys. zł

GN, PAP | Utworzono: 2022-07-08 12:22
A|A|A

fot. RW

Rzecznik jeleniogórskiej policji podinsp. Edyta Bagrowska poinformowała, że funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali przeciwko 32-letniemu mieszkańcowi miasta materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów oszustwa.

"Mężczyzna z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Od połowy lipca 2018 roku do grudnia roku 2020 dopuścił się serii oszustw na szkodę różnych osób. Korzystając z usług pośrednika kredytowego, zaciągał pożyczki, wykorzystując dane osobowe innych osób" - powiedziała policjantka.

Wyjaśniła, że podejrzany wprowadzał także w błąd pokrzywdzonych, którym składał rzekomą ofertę pracy i bez ich wiedzy oraz zgody zawierał w ich imieniu umowy o udzielenie pożyczek na zakup materiałów.

"W ten sposób jeleniogórzanin oszukał kilkanaście osób, a łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na co najmniej 460 tys. zł. Mężczyzna z popełnianych przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu. W tej sprawie przedstawiono mu 58 zarzutów, jednak czynności nadal trwają i niewykluczone, że osób pokrzywdzonych jest więcej" - powiedziała policjantka.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama