IMP na żużlu - Maciej Janowski dopiero siódmy w Grudziądzu

PP/PAP | Utworzono: 2022-07-10 08:35
IMP na żużlu - Maciej Janowski dopiero siódmy w Grudziądzu - fot. Maciej Janowski/FB

Drugie miejsce w Grudziądzu zajął doświadczony Jarosław Hampel, a trzecie Dominik Kubera. Czwarty w finale do mety dojechał Patryk Dudek.

Aktualny wicemistrz Polski - Maciej Janowski zakończył zmagania dopiero na 7. pozycji. Wrocławianin w fazie zasadniczej zgromadził 8 punktów i nie zdołał awansować do barażu o finał, w którym brali udział zawodnicy z miejsc - 3-6. Popularnemu "Magicowi" zabrakło do tego punktu. Przesądziło o tym m.in. problematyczne wykluczenie z przedostatniej serii startów, w której Janowski walczył z Januszem Kołodziejem.

W sobotni wieczór w Grudziądzu fazę zasadniczą wygrał Zmarzlik. Oprócz zawodnika gorzowskiej Stali bezpośrednio do finału awansował Hampel, a w półfinale (barażu) takie prawo wywalczyli Kubera i Patryk Dudek. W finałowym wyścigu Zmarzlik, dwukrotny mistrz świata i aktualny lider klasyfikacji generalnej MŚ, udowodnił, że nie ma na niego mocnych, otrzymując także dodatkowy punkt do klasyfikacji generalnej jako żużlowiec, który uzyskał największą liczbę zwycięstw (bez półfinału).

Mistrzem Polski zostanie zawodnik, który w trzech turniejach zgromadzi najwięcej punktów. Pozostałe zawody IMP  odbędą się 15 sierpnia w Krośnie i 5 września w Rzeszowie.

Wyniki pierwszego turnieju finałowego IMP na żużlu:

Finał
1. Bartosz Zmarzlik 18 (3,3,2,3,3,3) - w tym 1 pkt za największą liczbę zwycięstw